MMMPF215W9EM MMMPF215W9EM
MMMPF215W9EM MMMPF215W9EM
MMMPF215W9EM MMMPF215W9EM
MMMPF215W9EM MMMPF215W9EM
MMMPF215W9EM MMMPF215W9EM
3M Privacy Screen Filter Black - For 21.5" Widescreen LCD Monitor - 16:9 - Scratch Resistant, Fingerprint Resistant - Anti-glare - 1 Each
In Stock
Item Code: MMMPF215W9EM
Manufacturer 3M
Description
Specifications
UNSPSC Code
Weight
3.03lb
Height
0.81in
Width
17.56in
Length
29.81in
Catalog Page Number
T51
Anti-glare
Yes
Aspect Ratio
16:9
Blue Light Reduction
Yes
Brand
3M
Brand Name
3M
Category
Screen Filters & Protectors
Color Family
Black
Country of Origin
United States
Device Supported
Monitor
Display Size Supported
21.5"
Display Type Supported
LCD
Durability
Scratch Resistant
Features
Reversible Matte-to-Matte
Film Classification
Black
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
Manufacturer Part Number
PF215W9EM
Manufacturer Website Address
http://www.3m.com
Orientation
Landscape
Package Contents
  • Privacy Screen Filter
  • 3M COMPLY Magnetic Attach
Packaged Quantity
1 each
Product Color
Product Name
Privacy Screen Filter
Product Type
Reversible
Screen Attachment
Magnetic
Touch Compatibility
No
Viewing Area Dimension
19.08" x 10.72"
Widescreen
Starting from
/
24%
Compare
MMMPF215W9EM MMMPF215W9EM
MMMPF215W9EM MMMPF215W9EM
MMMPF215W9EM MMMPF215W9EM
MMMPF215W9EM MMMPF215W9EM
MMMPF215W9EM MMMPF215W9EM
In Stock
Item Code: MMMPF215W9EM
Manufacturer 3M
Description
Specifications
UNSPSC Code
Weight
3.03lb
Height
0.81in
Width
17.56in
Length
29.81in
Catalog Page Number
T51
Anti-glare
Aspect Ratio
16:9
Blue Light Reduction
Brand
Brand Name
Category
Screen Filters & Protectors
Color Family
Country of Origin
United States
Device Supported
Monitor
Display Size Supported
21.5"
Display Type Supported
LCD
Durability
Scratch Resistant
Features
Reversible Matte-to-Matte
Film Classification
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
Manufacturer Part Number
PF215W9EM
Manufacturer Website Address
http://www.3m.com
Orientation
Landscape
Package Contents
  • 3M COMPLY Magnetic Attach
Packaged Quantity
1 each
Product Color
Product Name
Product Type
Reversible
Screen Attachment
Magnetic
Touch Compatibility
No
Viewing Area Dimension
19.08" x 10.72"
Widescreen
Starting from
/
24%