3M Privacy Filter for 18.5in Monitor, 16:9, PF185W9B Black, Matte - For 18.5" Widescreen LCD Monitor - 16:9 - Scratch Resistant, Fingerprint Resistant, Dust Resistant - Anti-glare - 1 Each
MMMPF185W9B MMMPF185W9B
MMMPF185W9B MMMPF185W9B
MMMPF185W9B MMMPF185W9B
MMMPF185W9B MMMPF185W9B
MMMPF185W9B MMMPF185W9B
In Stock
Item Code: MMMPF185W9B
Manufacturer 3M
Description
More from the Manufacturer
Specifications
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
Height
1.9in
Width
12.5in
Length
18in
Catalog Page Number
NEW
Anti-glare
Yes
Aspect Ratio
16:9
Blue Light Reduction
Yes
Brand
3M
Brand Name
3M
Category
Screen Filters & Protectors
Color Family
Black
Country of Origin
United States
Device Supported
Monitor
Display Size Supported
18.5"
Display Type Supported
LCD
Durability
Scratch Resistant
Features
Reversible Matte-to-Matte
Film Classification
Black
Height
9.09"
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
Manufacturer Part Number
PF185W9B
Manufacturer Website Address
http://www.3m.com
Orientation
Landscape
Packaged Quantity
1 each
Product Color
Product Type
Privacy Screen Filter
Reversible
Screen Attachment
Adhesive Strip
Touch Compatibility
No
Viewing Area Dimension
16.15" x 9.09"
Widescreen
Width
16.15"
Starting from
/
24%
Compare
MMMPF185W9B MMMPF185W9B
MMMPF185W9B MMMPF185W9B
MMMPF185W9B MMMPF185W9B
MMMPF185W9B MMMPF185W9B
MMMPF185W9B MMMPF185W9B
In Stock
Item Code: MMMPF185W9B
Manufacturer 3M
Description
More from the Manufacturer
Specifications
UNSPSC Code
Weight
0.5lb
1.9in
12.5in
Length
18in
Catalog Page Number
NEW
Anti-glare
Aspect Ratio
16:9
Blue Light Reduction
Brand
Brand Name
Category
Screen Filters & Protectors
Color Family
Country of Origin
United States
Device Supported
Monitor
Display Size Supported
18.5"
Display Type Supported
LCD
Durability
Scratch Resistant
Features
Reversible Matte-to-Matte
Film Classification
9.09"
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
Manufacturer Part Number
PF185W9B
Manufacturer Website Address
http://www.3m.com
Orientation
Landscape
Packaged Quantity
1 each
Product Color
Product Type
Privacy Screen Filter
Reversible
Screen Attachment
Adhesive Strip
Touch Compatibility
No
Viewing Area Dimension
16.15" x 9.09"
Widescreen
16.15"
Starting from
/
24%