MMMPF125W9B MMMPF125W9B
MMMPF125W9B MMMPF125W9B
MMMPF125W9B MMMPF125W9B
MMMPF125W9B MMMPF125W9B
MMMPF125W9B MMMPF125W9B
3M Privacy Filter Black, Matte - For 12.5" Widescreen LCD 2 in 1 Notebook - 16:9 - Scratch Resistant, Fingerprint Resistant, Dust Resistant - Anti-glare - 1 Each
Out Of Stock
Item Code: MMMPF125W9B
Manufacturer 3M
Description
Darkening privacy filter is designed for 12.5" wide-screen laptops to provide worry-free privacy wherever you work. Advanced microreplication technology creates an excellent viewing experience on your high-resolution display. Incredibly slim privacy filter offers amazing screen clarity and advanced visual privacy protection. Whether you're working in an open office floor plan, on a plane, on a train or at a coffee shop, viewers from either side of your laptop will see a darkened screen, helping keep your information secure and out of sight. Privacy filter also protects your display from elements such as debris, dirt and scratches as well as help minimize screen glare, fingerprints and reflections for an enhanced viewing experience. Lightweight, thin, frameless design reduces 35 percent of blue light transmission from the display. Attaching, removing and reattaching are simple and easy. Aspect ratio is 16:9.
More from the Manufacturer
Specifications
UNSPSC Code
Weight
0.1lb
Height
0.1in
Width
9.5in
Length
13.2in
Catalog Page Number
T52
Anti-glare
Yes
Aspect Ratio
16:9
Blue Light Reduction
Yes
Brand
3M
Brand Name
3M
Category
Screen Filters & Protectors
Color Family
Black
Country of Origin
United States
Device Supported
2 in 1 Notebook
Display Size Supported
12.5"
Display Type Supported
LCD
Durability
Scratch Resistant
Features
Crystal Clear Image
Height
6.13"
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
Manufacturer Part Number
PF125W9B
Manufacturer Website Address
http://www.3m.com
Orientation
Landscape
Packaged Quantity
1 each
Product Color
Black
Product Name
Privacy Filter
Product Type
Privacy Screen Filter
Screen Attachment
Flip
Touch Compatibility
No
Viewing Area Dimension
10.91" x 6.15"
Widescreen
Width
10.94"
Starting from
/
35%
Compare
MMMPF125W9B MMMPF125W9B
MMMPF125W9B MMMPF125W9B
MMMPF125W9B MMMPF125W9B
MMMPF125W9B MMMPF125W9B
MMMPF125W9B MMMPF125W9B
Out Of Stock
Item Code: MMMPF125W9B
Manufacturer 3M
Description
More from the Manufacturer
Specifications
UNSPSC Code
Weight
0.1lb
0.1in
9.5in
Length
13.2in
Catalog Page Number
T52
Anti-glare
Aspect Ratio
16:9
Blue Light Reduction
Brand
Brand Name
Category
Screen Filters & Protectors
Color Family
Country of Origin
United States
Device Supported
2 in 1 Notebook
Display Size Supported
12.5"
Display Type Supported
LCD
Durability
Scratch Resistant
Features
Crystal Clear Image
6.13"
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
Manufacturer Part Number
PF125W9B
Manufacturer Website Address
http://www.3m.com
Orientation
Landscape
Packaged Quantity
1 each
Product Color
Product Name
Privacy Filter
Product Type
Privacy Screen Filter
Screen Attachment
Flip
Touch Compatibility
No
Viewing Area Dimension
10.91" x 6.15"
Widescreen
10.94"
Starting from
/
35%