3M Bright Screen Privacy Filter for 12.5in Laptop, 16:9, BP125W9B Black, Matte - For 12.5" Widescreen LCD 2 in 1 Notebook - 16:9 - Scratch Resistant, Fingerprint Resistant - Anti-glare - 1 Each
MMMBP125W9B MMMBP125W9B
MMMBP125W9B MMMBP125W9B
MMMBP125W9B MMMBP125W9B
MMMBP125W9B MMMBP125W9B
MMMBP125W9B MMMBP125W9B
MMMBP125W9B MMMBP125W9B
In Stock
Item Code: MMMBP125W9B
Manufacturer 3M
Description
Specifications
UNSPSC Code
Weight
0.27lb
Height
0.13in
Width
9.5in
Length
13in
Catalog Page Number
NEW
Anti-glare
Yes
Aspect Ratio
16:9
Blue Light Reduction
Yes
Brand
3M
Brand Name
3M
Category
Screen Filters & Protectors
Color Family
Black
Country of Origin
United States
Device Supported
2 in 1 Notebook
Display Size Supported
12.5"
Display Type Supported
LCD
Durability
Scratch Resistant
Features
Reversible Matte-to-Matte
Film Classification
Bright Screen
Height
6.15"
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
Manufacturer Part Number
BP125W9B
Manufacturer Website Address
http://www.3m.com
Orientation
Landscape
Package Contents
  • Bright Screen Privacy Filter for 12.5in Laptop, 16:9, BP125W9B
  • COMPLY Adhesive Strips
Packaged Quantity
1 each
Product Color
Black
Product Name
Product Type
Privacy Screen Filter
Reversible
Screen Attachment
Flip
Touch Compatibility
Viewing Area Dimension
10.91" x 6.15"
Widescreen
Width
10.91"
Starting from
/
24%
Compare
MMMBP125W9B MMMBP125W9B
MMMBP125W9B MMMBP125W9B
MMMBP125W9B MMMBP125W9B
MMMBP125W9B MMMBP125W9B
MMMBP125W9B MMMBP125W9B
MMMBP125W9B MMMBP125W9B
In Stock
Item Code: MMMBP125W9B
Manufacturer 3M
Description
Specifications
UNSPSC Code
Weight
0.27lb
0.13in
9.5in
Length
13in
Catalog Page Number
NEW
Anti-glare
Aspect Ratio
16:9
Blue Light Reduction
Brand
Brand Name
Category
Screen Filters & Protectors
Color Family
Country of Origin
United States
Device Supported
2 in 1 Notebook
Display Size Supported
12.5"
Display Type Supported
LCD
Durability
Scratch Resistant
Features
Reversible Matte-to-Matte
Film Classification
Bright Screen
6.15"
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
Manufacturer Part Number
BP125W9B
Manufacturer Website Address
http://www.3m.com
Orientation
Landscape
Package Contents
  • COMPLY Adhesive Strips
Packaged Quantity
1 each
Product Color
Product Name
Product Type
Privacy Screen Filter
Reversible
Screen Attachment
Flip
Touch Compatibility
Viewing Area Dimension
10.91" x 6.15"
Widescreen
10.91"
Starting from
/
24%